The lowest price of Deli 9917 lcd dynamic cross cut 31l powerful paper shredder in Bangladesh is Tk 25,000 only. Buy at the best price from BDStall. There is currently no seller available
| Item | Paper Shredder |
|---|---|
| Bin Capacity | 31 Liter |
| Shred Capacity | 16-Sheet, 70gsm /A4 |
| Shred Speed | 2m/min |
| Shred Item | Credit card, CD |
| Cut Type | 4 x 34mm |
| Machine Noise Level | 60dB |
| Machine Power | 320W |
| Voltage | AC220 / 50Hz |
| Dimension | 39 x 27 x 61.5 cm |
Deli 9917 paper shredder has powerful shredding ability, 16 pages shred at a time, shredding speed 2m/min, paper entrance width 240 mm, waste bin capacity 31L, credit card, CD shedding, LCD dynamic state, cross cut paper cutting process, power supply AC220 / 50Hz - 320W, shredding capacity 70g /A4 16-sheet, 39 x 27 x 61.5 cm dimension.