The lowest price of Dell chromebook 11 pentium 4th gen 4gb ram laptop in Bangladesh is Tk 8,900 only. Buy at the best price from BDStall. There is currently no seller available
| Item | Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Pentium 4th Gen N3440 |
| Processor Speed | up to 1.90GHz |
| Chipset | Intel |
| Screen Size | 11.6" eDP 200 nits Anti-Glare |
| RAM | 4GB |
| Hard Disk | 16GB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics |
| Audio/Speaker | Realtek I2S based codec ALC5650 |
| Networking | Wi-Fi 6 & Bluetooth 5 Combo |
| Webcam | HD webcam |
| Battery | 3-cell lithium ion, 42 Whr Rechargeable |
| Keyboard | Backlit |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 303.3 x 206.0 x 20.75 mm |
| Product Weight (Kg) | 1265.2 gm |
| Series | Others |
Dell Chromebook 11 is a Chrome operating system laptop with a 11.60-inch display that has a resolution of 1366 x 768 pixels. The laptop is powered by a Pentium 4th Gen N3440 processor with Intel HD graphics card. It comes with 4GB of RAM and 16GB of HDD storage.