The lowest price of Dell inspiron n4113 core i3 3rd gen 15.6" laptop in Bangladesh is Tk 12,500 only. Buy at the best price from BDStall. There is currently no seller available
| Item | Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 3rd Gen |
| Processor Speed | 3M Cache, 3.30 GHz |
| Screen Size | 15.6" HD WLED |
| RAM | 4GB DDR3 |
| Hard Disk | 500GB SATA |
| Disk Type | HDD |
| Optical Drive | DVD RW Drive with Dual Layer Support |
| Graphics Card | 2 GB Intel HD Graphics |
| Audio/Speaker | Stereo Speakers |
| Networking | Wireless LAN 802.11 b/g/n, Bluetooth 3.0 |
| Webcam | 1.0 Megapixel HD Webcam |
| Card Reader | Yes |
| Battery | 6 cell |
| Keyboard | Standard |
| Software | Windows 10 64 bit |
| Extra Slot | 2 |
| Dimensions (W x D x H) | 342.9 x 243.84 x 30.48 mm |
| Product Weight (Kg) | 2.3 Kg |
| Series | Dell Inspiron |
The Dell Inspiron N4113 laptop comes with a 15.6" HD WLED display. It has 4GB DDR4 RAM and 500GB HDD storage capacity. This laptop offers up to 3 hours of battery backup. Dell laptop is powered by Intel Core i3 3rd generation processor.