The lowest price of Dell latitude 3310 core i3 8th gen 16gb ram in Bangladesh is Tk 17,500 only. Buy at the best price from BDStall. There is currently no seller available
| Item | Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-8145U 8th Gen |
| Processor Speed | 2.1 GHz |
| Chipset | Intel |
| Screen Size | 13.3" HD with 1366 x 768 pixels |
| RAM | 16GB |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics |
| Webcam | HD Webcam |
| Battery | Battery Backup 3 hours up |
| Dimensions (W x D x H) | 9.07 x 12.98 x 0.88 inches |
| Series | Dell Latitude |
This Dell Latitude 3310 comes with some amazing features such as Intel Core i3 8th Generation processor, 2.1 GHz processor speed, Intel chipset, 13.3" HD with 1366 x 768 pixels, 16GB RAM, 256GB SSD Hard Disk, Intel UHD Graphics, HD Webcam, Battery Backup 3 hours up, and Intel UHD graphics.