The lowest price of Dell latitude 7410 core i5 10th gen 16gb ram 512gb ssd in Bangladesh is Tk 34,000 only. Buy at the best price from BDStall. There are currently 3 sellers available, offering Used item. Prices range up to Tk 35,000 based on condition and warranty.
| Item | Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 10th Gen |
| Processor Speed | 1.80 GHz up to 4.90 GHz |
| Chipset | Intel |
| Screen Size | 14-inch Full HD (1920 x 1080 pixels) anti-glare display |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 512GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Integrated Intel UHD Graphics |
| Networking | Intel Wi-Fi 6 AX201 2x2 802.11ax 160MHz, Bluetooth 5.1 |
| Webcam | 2.7mm HD Cam |
| Card Reader | Smart Card Reader |
| Battery | 4 Cell Express Charge Capable |
| Keyboard | Single Point Keyboard US-English with backlight |
| Software | Windows |
| Series | Dell Latitude |
The Dell Latitude 7410 laptop comes with an Intel Core i5 10th generation processor and can run at a maximum speed of 4.90 GHz. It has 16GB DDR4 RAM and 512GB SSD storage capacity. It has Intel Wi-Fi 6 (802.11ax) and Bluetooth 5.1 for network connectivity.