The lowest price of Dell optiplex 3070 micro core i5 8th gen brand pc in Bangladesh is Tk 18,000 only. Buy at the best price from BDStall. There is currently no seller available
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 8th Gen |
| Processor Speed | 6-cores, 8500T / 2.1GHz (3.5 GHz), |
| RAM | 8GB DDR4 (installed) / 32GB (max) DDR4 SDRAM |
| Hard Disk | m.2 NVMe 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics 630 |
| Audio / Speaker | Built-in speaker, 3.5 mm headphone jack, HDMI 2.0 port supports multichannel audio output |
| Software | Windrows 10 original |
| Other Features | Brand |
This Dell OptiPlex 3070 PC features an Intel Core i5-8500T 8th generation processor with 2.1GHz speed, DDR4 8GB RAM, 256GB SSD hard drive, built-in speaker, 3.5mm headphone jack, HDMI 2.0 port, Intel UHD Graphics 630 graphics, card slot, hard drive interface, and Windows 10 Pro 64-bit Edition OS.