The lowest price of Dell vostro 3888mt core i5 10th gen brand pc in Bangladesh is Tk 34,000 only. Buy at the best price from BDStall. There is currently no seller available
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Processor Type | Intel Core i5-10400 10th Generation |
| Processor Speed | Base Frequency 2.9GHz and Turbo Frequency 4.3GHz, 12M Cache, 6-Core |
| Main Board | Intel B460 Chipset |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 4GB DDR4 2666MHz |
| Hard Disk | 256GB PCIe NVMe M.2 |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Integrated Intel UHD Graphics |
| Optical Drive | DVD+/-RW Drive (Half Height) |
| Networking | Integrated Gigabit LAN-On-Motherboard (LOM) / Dell Wireless 3165 Driver 802.11ac 1 x 1 Wi-Fi and Bluetooth |
| Keyboard | Not Included |
| Mouse | Not Included |
| Casing | Dell Vostro 3888 MT |
| Software | Windows |
Dell Vostro 3888MT desktop Brand PC included Intel Core i5 10th generation processor, 256GB NVMe M.2 SSD, 8GB DDR4 2666MHz RAM, and Dell casing.