The lowest price of Dell xps 13 9350 core i5 6th gen 256gb ssd laptop in Bangladesh is Tk 27,000 only. Buy at the best price from BDStall. There is currently no seller available
| Item | Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-6th Generation |
| Processor Speed | Up to 3.2 GHz, 4M Cache |
| Chipset | Intel Chipset |
| Screen Size | 13.3 Inch FHD Display |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB M.2 |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics |
| Audio/Speaker |
Stereo Speakers Professionally Tuned with Waves Maxx Audio Pro 2W |
| Networking | Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth |
| Webcam | 720p HD Webcam |
| Card Reader | MicroSD Card Reader |
| Battery | 4-Cell 46Whr Battery |
| Keyboard | Standard |
| Product Weight (Kg) | 1.24 Kg |
| Series | Dell XPS |
Dell XPS 13 9350 Ultrabook has an Intel Core i5 6th generation processor that is suitable for programming and other similar tasks. It features a 13.3-inch FHD display with a resolution of 3200 x 1800 pixels, as well as 8GB DDR4 RAM and a 256GB SSD. For security, it contains a Microsoft hello-compliant fingerprint reader.