The lowest price of Gaming pc intel core i3 8th gen 16gb ram in Bangladesh is Tk 17,000 only. Buy at the best price from BDStall. There is currently no seller available
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-8100 8th Generation |
| Processor Speed | 6M Cache, 3.60 GHz Clock Speed |
| Main Board | Gigabyte H310M |
| Monitor | 19" monitor |
| RAM | 16 GB RAM |
| Hard Disk | 128GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-in Intel Graphics |
| Audio / Speaker | On Board |
| Networking | On Board |
| Keyboard | USB Standard Keyboard |
| Mouse | USB Standard Mouse |
This Gaming Pc has an Intel Core i3-8100 8th generation processor, 16GB RAM, Gigabyte H310M Main Board, 19" monitor, 128GB hard disk drive, USB standard mouse, and keyboard.