The lowest price of Desktop core i3 4th gen 8gb ram 120gb ssd in Bangladesh is Tk 8,140 only. Buy at the best price from BDStall. There is currently no seller available
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 4170 4th Generation |
| Processor Speed | 3.2 GHz |
| Main Board | Gigabyte H81 |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 8GB DDR3 |
| Hard Disk | 120GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | intel HD 4400 integrated |
| Audio / Speaker | Built-in |
| Networking | On Board |
| Keyboard | USB |
| Mouse | USB |
| Casing | ATX Thermal |
| Software | All Software |
Desktop PC has Intel Core i3-4170 4th generation processor, Gigabyte H81 motherboard, 8GB DDR3 RAM, 120GB SSD, ATX Thermal casing, new USB keyboard and mouse.