The lowest price of Desktop core i3 4th gen 8gb ram 19" led in Bangladesh is Tk 11,000 only. Buy at the best price from BDStall. There is currently no seller available
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-4170 4th Generation Processor |
| Processor Speed | 3.60GHz, 3 MB Cache |
| Main Board | Gigabyte H81 |
| Monitor | Live Tecs 19'' LED Monitor |
| RAM | 8 GB |
| Hard Disk | 128GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-In 1GB |
| Audio / Speaker | Built In Audio |
| Networking | 10 / 100 / 1000 Mbps |
| Keyboard | Standard |
| Mouse | Logitech |
| Modem | 3G / 4G Support |
| Casing | Valutop M200 |
| Software | Windows |
Desktop PC has Intel 4170 core i3 4th generation processor, Gigabyte H81 motherboard, 8 GB DDR3 RAM, Live Tecs 19'' LED Monitor, Valutop M200 casing, Logitech mouse and Standard keyboard.