The lowest price of Desktop core i3 6th gen 120gb ssd 8gb ram in Bangladesh is Tk 12,499 only. Buy at the best price from BDStall. There is currently no seller available
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 6th Gen |
| Processor Speed | 3.70 GHz Base Frequency, 3M Cache |
| Main Board | Intel 110 series |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 120GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-in |
| Optical Drive | No |
| Audio / Speaker | Built-in |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | USB Gaming |
| Mouse | USB Optical |
| Modem | Supported |
| Casing | ATX Thermal Gaming Look |
This desktop has an exceptional ATX Thermal casing design. It has 8GB RAM and a 128GB data storage capacity. It has a powerful Intel Core i3 6th gen processor suitable for everyday use.