The lowest price of Desktop pc with core i3 10th gen 8gb ram 250gb ssd in Bangladesh is Tk 25,500 only. Buy at the best price from BDStall. There is currently no seller available
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-10th Gen |
| Processor Speed | 6M Cache, up to 4.30 GHz |
| Main Board | Gigabyte H410M 10th Gen Micro ATX |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 8GB DDR4 2666MHz BUS |
| Hard Disk | HP 250GB Nvme |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics 630 |
| Audio / Speaker | HD Realtek |
| Networking | 10 / 100 / 1000Mbps |
| Keyboard | USB Standard Keyboard |
| Mouse | USB Standard Mouse |
| Modem | 2G / 3G / 4G Support |
| Casing | Mini OVO Standard |
The desktop computer has an Intel Core i3 10th generation processor, 8GB RAM, 250GB SSD storage capacity, USB standard keyboard, and a mouse.