The lowest price of Desktop pc core i5 4th gen 8gb ram in Bangladesh is Tk 14,500 only. Buy at the best price from BDStall. There is currently no seller available
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-4590 4th Gen |
| Processor Speed | 3.20 GHz |
| Main Board | Gigabyte H-81M |
| Monitor | Gigasonic 19-Inch LED Monitor |
| RAM | 8GB DDR-3 |
| Hard Disk | 256GB SSD SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Build In On HD Board |
| Keyboard | Gaming Keyboard |
| Mouse | Gaming Mouse |
| Casing | OVO RGB |
Desktop standard PC has an Intel 4th generation Core i5 processor, Gigabyte H-81M motherboard, Gigasonic 19-inch LED Monitor, 8GB DDR-3 RAM, 256GB SSD SATA, Build HD Board Graphics Card, Gaming Keyboard, and Gaming Mouse.