The lowest price of Desktop pc intel core i5 6th gen 8gb ram / 256gb ssd in Bangladesh is Tk 11,000 only. Buy at the best price from BDStall. There is currently 1 seller available, offering Used item.
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 6th Gen |
| Processor Speed | 3.30GHz |
| Main Board | HP Original Board (H110) |
| RAM | 8GB DDR4 (2133 MHz) |
| Hard Disk | 256GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Build in Graphics |
| Casing | HP Mid-Range Black Tower |
This Gaming PC features an Intel Core i5 6th Gen processor, 256GB SATA SSD, 8GB DDR4 2133 MHz RAM, HP Original Board (H110), 4GB Built-in Graphics, HP mid-range black tower cashing, etc.