The lowest price of Desktop intel dual core 1000gb hdd 4gb ram computer in Bangladesh is Tk 9,800 only. Buy at the best price from BDStall. There is currently no seller available
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Dual Core |
| Processor Speed | 3 GHz |
| Main Board | Intel Chipset |
| Monitor | New HP 20" LED HD |
| RAM | Samsung 4GB DDR3 |
| Hard Disk | 1000 GB SATA |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Intel Shared Graphics |
| Optical Drive | Yes |
| Networking | 10/100/1000 |
| Keyboard | Yes |
| Mouse | Yes |
| Casing | Dell |
| Software | Windows |
Desktop PC has Intel dual core processor, intel chipset, 4GB DDR3 desktop RAM, 1000 GB SATA HDD, HP 20" LED HD monitor, ATX thermal casing, and ATX 24 pin, 500-watt power supply.