The lowest price of Desktop gaming core i5 6th gen 8gb ram pc in Bangladesh is Tk 25,500 only. Buy at the best price from BDStall. There is currently no seller available
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-6500 6th Generation |
| Processor Speed | 3.20 GHz, 6 MB Cache |
| Main Board | Gigabyte B150M-HD3 |
| Monitor | Xiaomi MI 21" LED |
| RAM | AData 8 GB DDR4 |
| Hard Disk | WD 500GB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Built-In 4GB |
| Networking | RJ45 Ethernet |
| Keyboard | USB Wired |
| Mouse | USB Wired |
| Casing | ATX Casing |
| Software | Windows |
Desktop PC has Intel core i5-6500 6th generation processor, Gigabyte B150M-HD3 motherboard, 8 GB DDR4 AData RAM, 500GB SATA hard disk, Xiaomi MI 21" LED monitor, and OVO ATX thermal monitor.