Desktop PC AMD Ryzen 5 5600G 16GB RAM / 256GB SSD
Price in Bangladesh
৳31,800
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc amd ryzen 5 5600g 16gb ram / 256gb ssd in Bangladesh is ৳31,800 only. Buy Desktop pc amd ryzen 5 5600g 16gb ram / 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 31,800
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | AMD Ryzen 5 5600G Processor with Radeon Graphics |
| Processor Speed | 3.9GHz |
| Main Board | MSI A520M A Pro Max |
| RAM | Adata 16GB DDR40 2666 Bus |
| Hard Disk | Kingspece 256GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 8GB Graphics HD Built-in |
| Optical Drive | Yes |
| Networking | Wi-Fi + Data |
| Keyboard | Hi Power |
| Mouse | HP |
| Casing | OVO Casing |
📖 Overview
This Desktop PC comes with an AMD ryzen 5 5600G processor which is capable of delivering 3.9GHz frequency speed. This package of PC also includes 16GB RAM, 256GB SSD, MSI A520M A Pro Max motherboard, 8GB Built-in graphics, Hi-power mouse, an HP keyboard, OVO Casing, etc.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC AMD Ryzen 5 5600G 16GB RAM / 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★