Desktop PC Core 2 Dou 4GB RAM 500GB HDD 17 Inch LED Monitor
-12%
Price in Bangladesh
৳10,999
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core 2 Duo E4600 Processor |
| Processor Speed | 2.40GHz, 4MB Cache |
| Main Board | Intel Chipset G-41 |
| Monitor | 17 Inch LED Monitor |
| RAM | 4GB |
| Hard Disk | 500GB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics |
| Audio / Speaker | HD Realtek Port Sound |
| Networking | LAN, USB, Wi-Fi |
| Keyboard | A4 Tech USB Keyboard |
| Mouse | A4 Tech USB Mouse |
| Casing | ATX Thermal Casing |
📖 Overview
This desktop computer has Intel core 2 duo processor, 4GB RAM, 500GB hard disk drive, Intel HD graphics, ATX thermal casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core 2 Dou 4GB RAM 500GB HDD 17 Inch LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★