The lowest price of Desktop pc core i3 10th gen 250gb m.2 ssd in Bangladesh is Tk 27,900 only. Buy at the best price from BDStall. There is currently no seller available
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-10100F 10th Generation |
| Processor Speed | Base Frequency 3.60GHz |
| Main Board | MSI PRO H410M-B Micro-ATX |
| Monitor | Not Included |
| RAM | PNY XLR8 8GB DDR4 3200MHz |
| Hard Disk | HP EX900 M.2 250GB PCIe NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics 630 |
| Audio / Speaker | Realtech HD |
| Networking | 100/1000Mbps Port |
| Keyboard | Not Included |
| Mouse | Not Included |
| Modem | 3G/4G Support |
| Casing | ATX Casing with Power Supply |
| Software | Windows |
Desktop PC comes with MSI PRO H410M-B 10th generation micro ATX motherboard, Intel Core i5 10th generation processor, Intel UHD Graphics 630, 8GB DDR4 3200 MHz RAM, DK 5.0 PS-500AX 500W 80 Plus Bronze certified power supply.