The lowest price of Desktop pc core i3 10th gen with 8gb ram 256gb ssd in Bangladesh is Tk 36,500 only. Buy at the best price from BDStall. There is currently no seller available
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-10100 10th Generation |
| Processor Speed | Up to 4.30 GHz, 6M Cache |
| Main Board | Gigabyte H410M 10th Gen Micro ATX Motherboard |
| Monitor | 19" LED |
| RAM | AData 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics 630 |
| Audio / Speaker | Realtek HD Audio |
| Networking | USB / LAN Port |
| Keyboard | Standard USB Wired |
| Mouse | Standard USB Wired |
| Casing | ATX Casing |
| Software | Windows |
Desktop PC features Gigabyte H410M H 10th Gen Micro ATX motherboard, Intel UHD Graphics 630, AData 8GB DDR4 2666 MHz RAM, 256GB SATA SSD, HD Realtek HD audio, ATX casing.