The lowest price of Desktop pc core i3 2nd gen 120gb sata ssd in Bangladesh is Tk 13,700 only. Buy at the best price from BDStall. There is currently no seller available
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 2nd Generation |
| Processor Speed | 3 MB Cache, Frequency up to 3.30GHz |
| Main Board | Esonic 61M |
| Monitor | 17" LED |
| RAM | Adata 4GB DDR3 |
| Hard Disk | 120GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Audio / Speaker | Stereo Front Facing |
| Networking | 10/100/1000 |
| Keyboard | Standard Keyboard |
| Mouse | Mouse USB Optical |
| Casing | ATX Thermal Casing |
This Desktop PC has an Intel Core i3 2nd generation processor which speed up to 3.30GHz, a 3 MB Cache. It offers 17 inch LED monitor and also comes with 4GB DDR3 RAM and 120GB SATA SSD storage capacity. This PC supports ATX thermal casing.