The lowest price of Hp desktop pc core i3 2nd gen with 8gb ram 500gb hdd in Bangladesh is Tk 6,500 only. Buy at the best price from BDStall. There is currently 1 seller available, offering Used item.
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Brand | HP |
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 2nd Generation |
| Processor Speed | 3.20GHz Clock Speed, 3MB Cache |
| Main Board | Gigabyte H61 |
| Monitor | Monitor Not Included |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 500GB HDD |
| Disk Type | HDD |
| Audio / Speaker | HD realtek |
| Networking | RJ45 / LAN |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Modem | 2G / 3G / 4G Support |
| Casing | ATX thermal casing |
This desktop includes an Intel Core i3 2nd generation processor, 8GB of DDR4 RAM, 500GB storage capacity, HD Realtek Audio, and ATX thermal casing.