The lowest price of Desktop pc core i3 6th gen 120gb ssd in Bangladesh is Tk 13,500 only. Buy at the best price from BDStall. There is currently no seller available
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Core i3 6th Gen |
| Processor Speed | 3.70 GHz Speed, 3MB Smart Cache |
| Main Board | Asus-110M |
| Monitor | N/A |
| RAM | Adata 4GB DDR4 |
| Hard Disk | 120GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 530 |
| Audio / Speaker | Realtek HD Audio |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | Standard USB Keyboard |
| Mouse | Standard USB Mouse |
| Modem | Support 3G / 4G |
| Casing | ATX Thermal Case |
This Desktop PC has an Intel Core i3 6th generation processor, an Asus-110M motherboard, 4GB RAM, 120GB SSD storage, power cable, standard keyboard, and mouse. It supports Intel HD Graphics 530 and ATX Thermal Casing.