The lowest price of Desktop pc core i5 1st gen intel-h55 mb / 4gb ddr3 ram in Bangladesh is Tk 4,000 only. Buy at the best price from BDStall. There is currently no seller available
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 1st Gen |
| Processor Speed | 3.20 GHz |
| Main Board | Intel-H55 |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 4GB DDR-3 1600 MHz |
| Hard Disk | 500GB HDD |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | 2GB Build In HD Graphics |
| Casing | ATX Strong Casing |
| Software | Windows 07 |
This desktop PC appears with an Intel Core i5 1st Gen processor that can generate 3.20 GHz frequency speed, The computer also features main board of Intel-H55, a 4GB DDR-3 RAM, a 500GB HDD, a 2GB built-in graphics card, and an ATX Strong Casing.