The lowest price of Desktop pc core i5 3rd gen 19" led monitor in Bangladesh is Tk 13,799 only. Buy at the best price from BDStall. There is currently no seller available
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 3rd Gen |
| Processor Speed | 3.20GHz, 4MB Cache |
| Main Board | Gigabyte GA-H61M-DS2 |
| Monitor | Used Samsung 19" LED |
| RAM | AData 8GB DDR3 1600MHz |
| Hard Disk | Used Hitachi 1 TB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Built-In 4GB |
| Optical Drive | Yes |
| Networking | LAN, USB, Wi-Fi |
| Keyboard | N/A |
| Mouse | N/A |
| Casing | SkyView ATX Casing |
| Software | Windows |
Desktop PC features Gigabyte GA-H61M-DS2 motherboard, intel Core i5 3rd generation processor, AData 8GB DDR3 RAM, Hitachi 1 TB SDD, Samsung 19" LED monitor, and SkyView ATX casing.