The lowest price of Desktop pc core i5 3rd gen 8gb ram 22" led monitor in Bangladesh is Tk 16,500 only. Buy at the best price from BDStall. There is currently no seller available
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 3rd Gen |
| Processor Speed | Up to 3.60 GHz, 6M Cache |
| Main Board | Gigabyte GA-H61M-DS2 |
| Monitor | Satrex 18.5" LED monitor |
| RAM | 8GB DDR3 1600MHz |
| Hard Disk | WD 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 2000 |
| Audio / Speaker | HD Realtek |
| Networking | 100/1000Mbps |
| Keyboard | USB Wired |
| Mouse | USB Wired |
| Casing | SkyView ATX Casing |
| Software | Windows |
Desktop PC has Intel Core i5 3rd generation processor, 8GB of DDR3 RAM with 1600MHz speed, 256GB SATA SSD, Gigabyte GA-H61M-DS2 motherboard, Satrex 22" LED monitor, and SkyView ATX casing.