The lowest price of Desktop pc with core i5 4th gen 8gb ram 128gb ssd in Bangladesh is Tk 9,000 only. Buy at the best price from BDStall. There is currently 1 seller available, offering New item.
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-4690 4th Gen |
| Processor Speed | 3.40 GHz |
| Main Board | Gigabyte H81M-DS2 |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 8GB DDR3 4 x 2 |
| Hard Disk | 128GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 4400 |
| Audio / Speaker | HD Realtek Sound Port |
| Networking | 10 / 100 / 1000 Mbps |
| Keyboard | USB Giga sonic |
| Mouse | Lenovo USB |
| Modem | 2G / 3G / 4G Support |
| Casing | OVO Standard Casing |
| Software | Windows |
This desktop computer has an Intel Core i5-4690 4th generation processor with a turbo boost frequency of 3.50GHz. It comes with 8GB DDR3 RAM and a 128GB SATA SSD memory storage capacity, a USB standard Keyboard, Mouse.