The lowest price of Desktop pc core i5 8th gen 16gb ram 22" led monitor in Bangladesh is Tk 22,000 only. Buy at the best price from BDStall. There is currently 1 seller available, offering New item.
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 8th Generation |
| Processor Speed | 9M Cache, up to 4.00 GHz |
| Main Board | Gigabyte H-310M |
| Monitor | Starex 22" LED Borderless |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics 630 |
| Audio / Speaker | 3 x Audio Jacks |
| Networking | 10/100/1000 Mbps |
| Keyboard | USB RGB Wired Gaming |
| Mouse | USB Wired Gaming |
| Casing | ATX Thermal Office Casing |
| Software | Windows |
The desktop computer has an Intel core i5 8th generation processor, 16GB DDR4 RAM, 256GB SATA SSD, Gigabyte H-310M motherboard, Starex 22" LED borderless monitor, and USB RGB keyboard.