The lowest price of Desktop pc intel 4th gen core i5 8gb ram 128gb ssd in Bangladesh is Tk 8,000 only. Buy at the best price from BDStall. There is currently 1 seller available, offering New item.
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 4460 4th Generation |
| Processor Speed | 3.20 GHz |
| Main Board | Gigabyte H81M-DS2 |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 8 GB |
| Hard Disk | 128GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-in |
| Optical Drive | DVD/W |
| Keyboard | Yes |
| Mouse | Yes |
| Casing | OVO Thermal Casing |
| Software | Windows |
The desktop PC has an Intel Core i5-4460 4th generation processor, 128GB SATA SSD, 8GB DDR3 RAM, a Gigabyte H81M-DS2 motherboard, an OVO thermal casing, USB wired a mouse, and a keyboard.