The lowest price of Desktop pc intel core i3 12th gen 8gb ram 250gb ssd in Bangladesh is Tk 45,900 only. Buy at the best price from BDStall. There is currently no seller available
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-12100 12th Gen |
| Processor Speed | Base Frequency of 3.30 GHz, Up To 4.30 GHz |
| Main Board | Gigabyte H610M H DDR4 Micro ATX |
| Monitor | Xiaomi Mi 21.45" LED Monitor |
| RAM | AData 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 250GB NVME M.2 |
| Disk Type | SSD |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | USB Wired |
| Mouse | USB Wired |
| Casing | OVO ATX Casing |
| Software | Windows |
Desktop PC features an Intel Core i3 12th Gen processor that can produce a base frequency of 3.30 GHz to up to 4.30 GHz. It has Xiaomi Mi 21.45" LED monitor, 8 GB DDR4 RAM, 256GB SATA SSD, Gigabyte H610M H DDR4 micro ATX motherboard.