The lowest price of Desktop pc intel core i3 2nd gen 4gb ram in Bangladesh is Tk 8,499 only. Buy at the best price from BDStall. There is currently no seller available
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-2120 2nd Generation |
| Processor Speed | 3M Cache, Base Frequency 3.30 GHz |
| Main Board | Asus- H61 |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 4GB |
| Hard Disk | 128 GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Graphics |
| Audio / Speaker | HD Realtek |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | USB Standard Keyboard |
| Mouse | USB Optical Mouse |
| Modem | 2G/3G/4G Support |
| Casing | Atx tharmal |
Desktop PC features Intel Core i3 2nd generation processor, 4GB RAM, 128GB SSD storage capacity, Asus- H61 motherboard, USB keyboard, and mouse.