The lowest price of Desktop pc core i5 4th gen 8gb ram 19" led monitor in Bangladesh is Tk 16,500 only. Buy at the best price from BDStall. There is currently no seller available
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 4th Generation |
| Processor Speed | 3.0GHz 6MB Cache |
| Main Board | H81 Motherboard |
| Monitor | 19" LED |
| RAM | 8GB DDR3 1600 buss |
| Hard Disk | 128GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics |
| Audio / Speaker | HD Realtek |
| Networking | LAN / Wi-Fi |
| Keyboard | USB Keyboard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | ATX Thermal |
| Software | Windows |
This Desktop PC has an Intel Core i5 4th generation processor, Gigabyte H81 motherboard, 8 GB DDR3 RAM, 128GB SATA SSD, 19" FHD Borderless monitor, USB keyboard, and mouse. It supports ATX thermal casing and LAN / Wi-Fi network.