The lowest price of Desktop pc intel core i5 4gb ram 500gb hdd 1gb graphics in Bangladesh is Tk 8,399 only. Buy at the best price from BDStall. There is currently no seller available
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Core i5-E-650 1st Generation |
| Processor Speed | Base Frequency 3.20 GHz, 3.46 GHz Max Turbo Frequency, 4MB Cache |
| Main Board | Chipset H55 |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 4GB DDR3 |
| Hard Disk | 500GB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | 1 GB Graphics |
| Audio / Speaker | Built-in Audio / Speaker |
| Networking | 10/100 On Board |
| Keyboard | Standard Keyboard |
| Mouse | Optical USB |
| Modem | Support USB 2/3 |
| Casing | ATX Thermal Casing |
Desktop PC has Intel core i5-E-650 processor, Intel H55 motherboard, 4GB desktop memory, 500GB hard disk, 1GB graphics card, ATX thermal casing.