The lowest price of Desktop pc intel core i5 4th gen 8gb ddr3 ram in Bangladesh is Tk 18,300 only. Buy at the best price from BDStall. There is currently no seller available
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 4th Generation |
| Processor Speed | 3.20 GHz Clock Speed |
| Main Board | Gigabyte H81M-DS |
| Monitor | 17" LED LED |
| RAM | 8GB DDR3 |
| Hard Disk | 1TB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Intel Built-in HD Graphics |
| Audio / Speaker | Realtek HD Audio |
| Networking | Gigabit LAN 100/ 100, RJ 45 Port |
| Keyboard | USB Wired |
| Mouse | USB Wired |
| Modem | Support USB 3G / 4G |
| Casing | OVO ATX Thermal |
| Software | Windows |
This Desktop PC has an Intel Core i5 4th generation processor and has 8GB of DDR3 RAM, 1TB HDD, an Gigabyte H81M-DS motherboard, an 19" LED monitor, an USB keyboard, an USB mouse, OVO ATX casing, and a DVD writer.