The lowest price of Desktop pc intel core i5 8gb ram 18.5" led monitor in Bangladesh is Tk 17,000 only. Buy at the best price from BDStall. There is currently no seller available
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 3rd Gen |
| Processor Speed | 4.10 GHz, 6-Cores and 6-Thread |
| Main Board | Asus H61M-K |
| Monitor | Esonic 18.5" LED |
| RAM | 8GB DDR3 1600MHz |
| Hard Disk | 128GB SSD + 500GB HDD |
| Disk Type | SSD + HDD |
| Graphics Card | Intel Built-in HD Graphics |
| Audio / Speaker | On Board |
| Networking | Realtek GbE LAN |
| Keyboard | USB Standard Keyboard |
| Mouse | USB Standard Mouse |
| Modem | 4G Support |
| Casing | Casing ATX Casing with Power Supply |
Desktop PC Intel Core i5 3rd generation processor, 128GB SSD + 500 GB hard disk drive storage capacity, Asus H61M-K motherboard, USB keyboard, USB mouse, and Esonic 18.5" LED monitor.