The lowest price of Desktop pc pentium gold 10th gen with 8gb ram in Bangladesh is Tk 23,000 only. Buy at the best price from BDStall. There is currently no seller available
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Pentium Gold G6400 10th Generation |
| Processor Speed | 4.00 GHz Clock Speed, 4M Cache |
| Main Board | Gigabyte H410M H |
| Monitor | Not Included |
| RAM | Team 8GB DDR4 2666 MHz |
| Hard Disk | Western Digital Green 240GB |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | Aditional |
| Audio / Speaker | 8-Channel HD Audio with High Quality Audio Capacitors |
| Networking | Realtek 8118 Gaming LAN |
| Keyboard | View One KM-880 |
| Mouse | View One KM-880 |
| Modem | 4G Modem Support |
| Casing | ATX Thermal |
Desktop PC has Intel Pentium Gold G6400 10th gen processor, Gigabyte H410M H 10th gen motherboard, 240GB SSD storage capacity, View One VB700W power supply.