The lowest price of Desktop standard pc intel core i3 3rd gen 4gb ram in Bangladesh is Tk 8,200 only. Buy at the best price from BDStall. There is currently no seller available
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-3240 3rd Gen |
| Processor Speed | 3.40 GHz |
| Main Board | Asus H61 |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 4GB DDR3 1600 MHz |
| Hard Disk | 500GB SATA |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | 2GB HD Graphic |
| Audio / Speaker | HD Audio Realtech |
| Networking | 10 / 100 / Integrated |
| Keyboard | Standard Keyboard |
| Mouse | Optical USB |
| Casing | ATX Thermal |
| Software | Windows |
Desktop computer has Intel Core i3 3rd generation processor, Starex H61M motherboard, 4GB DDR3 1600MHz computer memory, 500GBGB HDD, ATX casing box, USB keyboard and mouse.