The lowest price of Desktop standard pc intel quad core 4gb ram 500gb hdd in Bangladesh is Tk 11,000 only. Buy at the best price from BDStall. There is currently no seller available
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Quad Core Q6600 |
| Processor Speed | 2.40 GHz, 8MB Cash, 4 Core |
| Main Board | Intel G41M |
| Monitor | Esonic 19" LED Screen |
| RAM | 4GB DDR3 |
| Hard Disk | 500GB SATA |
| Disk Type | HDD |
| Networking | 100/1000Mbps |
| Keyboard | Havit USB |
| Mouse | HP M10 USB |
| Modem | USB 3G/4G |
| Casing | ATX Casing Gaming Look |
Desktop standard PC has an Intel quad-core processor, Intel G41M motherboard, 4GB DDR3 RAM, 500 GB hard disk drive, gaming-looking ATX casing with power supply, Havit USB mouse, and HP M10 USB standard keyboard.