The lowest price of Gdl elite dual-sim mobile in Bangladesh is Tk 1,810 only. Buy at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available, offering New item. Prices range up to Tk 1,820 based on condition and warranty.
| Item | Mobile Phone |
|---|---|
| Mobile Type | Button |
| Network | 2G |
| SIM | Dual SIM |
| Display | 2.4" QVGA |
| Built In Memory | 32MB + 32MB |
| External Memory | 32GB |
| FM Radio | Wireless FM with Recording |
| Battery Capacity | 1200mAh |
| Battery Type | Removable |
The GDL Elite Mobile features a MediaTek chip, dual SIM, GSM 900/1800/850/1900MHz bands, a 2.4" QVGA display, 32MB+32MB memory, 1200mAh battery, Bluetooth, and a 32GB supported memory card. It also features FM radio, wireless FM recording, auto call recording, blacklisting, and calculator.