The lowest price of Git zc-t4q7x-sg 4mp full color cctv ip bullet camera in Bangladesh is Tk 3,200 only. Buy GIT ZC-T4Q7X-SG at the best price from BDStall. There is currently no seller available
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ GIT ZC-T4Q7X-SG |
| CCTV Type | Fixed |
| Sensor | 4 million 1/3" CMOS |
| White Balance | Yes |
| Lens | 3.6mm |
| Video Resolution | 4.0 Megapixel |
| Signal System | LAN |
| Day / Night | Fill-in light 10 infrared +10 white full color |
| IR | Yes |
| Connectivity | IP Camera |
| Waterproof / Dustproof | IP66 |
| CCTV Housing | Bullet |
| Power Supply | POE 48V, DC12V±25% |
This GIT ZC-T4Q7X-SG is a 4-megapixel light source network camera that provides AI tracking, crystal-clear video, and audio. It comes with Ethernet connectivity and it is compatible with mobile iOS, Android, and PC clients. Also, this CCTV camera includes multiple safety protection such as lightning, over-voltage, over-current, and short circuit.