HP ZBook 14U G5 Core i7 8th Gen 32GB RAM Laptop
-23%
Price in Bangladesh
৳40,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-8650U 8th Gen |
| Processor Speed | Up To 4.7GHz, 8MB Cache |
| Screen Size | 14" FHD Display |
| RAM | 32 GB DDR4 |
| Hard Disk | 512GB PCIe NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Radeon Pro WX 3100 Graphics |
| Networking | 802.11 Wireless LAN / Integrated Bluetooth V4.2 / 802.11 a/b/g/n/ac |
| Webcam | 720 HD webcam with IR |
| Card Reader | Yes |
| Battery | 3-cell, 53 Wh Li-ion battery |
| Keyboard | Backlit spill-resistant keyboard |
| Ports | SSD card reader / USB 3.0 / Headphone & Microphone |
| Dimensions (W x D x H) | 326 x 234.3 x 17.9 mm |
| Product Weight (Kg) | 1.48 Kg |
| Series | HP ZBook |
📖 Overview
This HP Zbook 14U G5 Laptop appears with an Intel Core i7 8th generation processor including 32GB DDR4 RAM & 512GB SSD drive capacity. It also contains a Radeon Pro WX 3100 Graphics card which is perfect for working on any graphics design work. Users can use this laptop for their personal & official work and it is suitable for freelancers. Besides, this laptop has integrated Bluetooth, Wi-Fi, 720p resolution supported webcam, card reader, stereo speaker, microphone & backlit keyboard.
Be the first to review
Share your experience with HP ZBook 14U G5 Core i7 8th Gen 32GB RAM Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★