The lowest price of Lenovo thinkcentre m71e core i5 2nd gen 128gb ssd in Bangladesh is Tk 8,500 only. Buy at the best price from BDStall. There is currently no seller available
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Processor Type | Intel Core i5 2400 2nd Gen |
| Processor Speed | 6M Cache, up to 3.40 GHz |
| Main Board | Lenevo H67 |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 128GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-in 2GB |
| Optical Drive | DVD-RW |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Casing | Lenovo ThinkCentre |
| Software | Windows 10 |
Lenovo ThinkCentre brand PC comes with an Intel Core i5 2nd generation processor with a turbo frequency of 3.40 GHz and 6M Cache. The desktop PC has 8GB DDR3 RAM, 128GB SSD storage capacity, and Lenevo H67 motherboard.