The lowest price of Lenovo thinkpad e15 core i5 10th gen 256gb ssd in Bangladesh is Tk 35,000 only. Buy at the best price from BDStall. There is currently no seller available
| Item | Laptop |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 10th Gen |
| Processor Speed | 6M Cache, 1.60 GHz up to 4.20 GHz |
| Screen Size | 15.6 Full HD |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Integrated Intel UHD Graphics |
| Audio/Speaker | Dolby Audio Skype for Business-certified mic |
| Networking | 802.11AC (2 x 2), Bluetooth 5.0 |
| Webcam | HD720p camera, fixed focus with Shutter privacy |
| Battery | 3 cell, 45Wh, 12.8 hours |
| Keyboard | Full-sized Keyboard |
| Software | Free DOS |
| Ports | 1 x USB 3.1 Gen 1 Type-C, 1 x USB 2.0, 1 x HDMI 1.4b, 1 x RJ45 |
| Dimensions (W x D x H) | 368mm x 245mm x 18.9mm |
| Product Weight (Kg) | 1.9 kg |
| Series | Lenovo Thinkpad |
This Lenovo ThinkPad E15 laptop has a 15.6 Full HD display. It is powered by an Intel Core i5 10th processor that can generate a speed of 6M Cache, 1.60 GHz up to 4.20 GHz. It has 8GB RAM and 256GB SSD. Moreover, this laptop has 3 cell, 45Wh battery capacity that provides long time charging backup.