The lowest price of Lenovo thinkpad t460s core i5 8th gen 8gb ram in Bangladesh is Tk 21,500 only. Buy at the best price from BDStall. There is currently no seller available
| Item | Laptop |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 8th |
| Processor Speed | Up to 2.80GHz |
| Screen Size | 14 Inch |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 356GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 520 |
| Audio/Speaker | Dolby Home Theater |
| Networking | Gigabit LAN, Wi-Fi, Bluetooth |
| Webcam | 720p HD Camera |
| Card Reader | 4-in-1 Card Reader |
| Battery | 2 Hour+ |
| Software | Windows |
| Product Weight (Kg) | 1.3Kg |
| Series | Lenovo Thinkpad |
Lenovo ThinkPad T460s is a standard laptop that provides an Intel Core i5 8th Generation processor with a clock speed of up to 2.80GHz. It has a 14-inch screen and comes with 8GB of RAM and a 356GB SSD, which provides fast and efficient performance for daily tasks. This laptop has also a battery life of over 2 hours and its weight is 1.3 kg.