The lowest price of Lenovo v15 g4 amn amd athlon 7120u laptop in Bangladesh is Tk 47,500 only. Buy at the best price from BDStall. There is currently no seller available
| Item | Laptop |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Condition | Intact |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | AMD Athlon 7120U |
| Processor Speed | Base Frequency 2.4GHz, Max Frequency 3.7GHz, |
| Chipset | AMD System on Chip (SoS) |
| Screen Size | 15.6 Inch |
| RAM | 8GB DDR5 5500 MHz |
| Hard Disk | 256GB M.2 |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | AMD Radeon 610M Graphics |
| Audio/Speaker | Stereo speakers, 1.5W x 2, Dolby Audio |
| Networking | Wi-Fi 6, 802.11ax 2 x 2 Wi-Fi + Bluetooth V5.2, M.2 Card, Gigabit RJ-45 Ethernet |
| Webcam | HD 720p, with privacy shutter, fixed focus |
| Battery | 3 cell, Integrated Li-Polymer 38Wh |
| Keyboard | 6-Row, spill-resistant, multimedia Fn keys, S |
| Software | Wndows 10 |
| Extra Slot | 359.2 x 235.8 x 19.9 mm |
| Product Weight (Kg) | 1.65 Kg |
| Series | Others |
This Lenovo V15 G4 AMN laptop is a powered by AMD Athlon 7120U processor. This laptop comes with 15.6" inch display that features low blue light, 45% NTSC color gamut, 60Hz refresh rate and 250nits brightness. This laptop has a cell, Integrated Li-Polymer 38Wh battery that can run for more than 6 hours and 15 minutes. It has an 8GB DDR5 5500 MHz RAM that can multitask effortlessly.