The lowest price of Long ran lexus-2500 2000w dsp sine wave ips in Bangladesh is Tk 27,800 only. Buy at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available, offering New item. Prices range up to Tk 28,000 based on condition and warranty.
| Item | IPS |
|---|---|
| IPS Type | Electric |
| Inverter Capacity (VA) | 2500VA |
| Inverter Rated Power (Watt) | 2000W |
| Inverter Frequency | 0.8 |
| Battery Included | No Battery Included |
| Battery Capacity | 24V, 100Ah to 250Ah |
| Overloading Protection | Yes |
| Overcharging Protection | Yes |
| Short Circuit Protection | Yes |
| Sinewave | 100% Pure Sine Wave |
| Display | Big LED & LCD Display |
| Input Voltage | 100V - 300V & UPS Mode: 180V - 260V |
Long Ran DSP Pure Sine Wave 2500 IPS / UPS is an electric inverter with a capacity of 2500VA and a rated power of 2000 watts. It provides DSP pure sine wave technology. It has multiple protection such as overloading, overcharging, and short-circuit protection, a bypass switch, full charge cut protection, low voltage cut protection, and it supports 24V, 100Ah to 250Ah Lithium-ion (LiFePo4) battery. Moreover, this inverter has a silver transformer and an LCD & LED -dual display that allows you to show all parameters.