The lowest price of Mango mg65fg3 65" 4k hdr google certified tv in Bangladesh is Tk 69,500 only. Buy Mango MG65FG3 at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available, offering New item. Prices range up to Tk 71,499 based on condition and warranty.
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ Mango MG65FG3 |
| Screen Size | 65" |
| Panel | Flat |
| Resolution | 4K |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 6ms |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Contrast | Yes |
| Brightness | Yes |
| TV Tuner | Digital / Analog |
| Sound | 20W Output Audio power, Supports Dolby Audio, DTS-X and DTS Virtual:X Sound |
| Connectivity | USB, 3-HDMI, Optical, Ethernet LAN, RJ-45 1 Ethernet, Bluetooth V5.1 |
| Remote | Voice Control Remote |
| Operating System | Android |
The Mango MG65FG3 is a 65" smart Google Certified TV that creates a stunning home entertainment experience in your home. Its 4K UHD LED display delivers incredibly detailed and clear images, with vivid colors and engaging videos in each. This Mango television refresh rate is 60Hz which guarantees fluid and smooth animations and is perfect for watching action or fast-paced sports films.