The lowest price of Mango tk28 thin proximity rfid card in Bangladesh is Tk 13 only. Buy at the best price from BDStall. There are currently 6 sellers available, offering New item. Prices range up to Tk 22 based on condition and warranty.
| Item | RFID Card |
|---|---|
| Material | PVC |
| Size | 85.5 x 54mm |
| Thickness | 0.76-0.80mm Thickness as ISO Standard |
| Surface | Glossy |
| Color | White |
| Shape | Rectangle with Round Corner |
| Reading Range | 5-10cm |
Mango TK28 thin proximity card has contactless RFID reader, 13.56MHz chipset, 125 kHz operating frequency, digital printing on PVC side, silk-screen printing. Suitable to apply in patrol system, attendance system, and access control system.