The lowest price of Pc power pcgm22 21.45" fhd 100hz borderless monitor in Bangladesh is Tk 9,900 only. Buy PC Power PCGM22 at the best price from BDStall. There is currently no seller available
| Item | Monitor |
|---|---|
| Model | ✅ PC Power PCGM22 |
| Screen Size | 21.45" |
| Shape | Wide Screen |
| Panel | IPS |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LED |
| Brightness | 250cd/m2 nit |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Viewing Angle | Horizontal 178 / Vertical 178 |
| Color Support | sRGB color gamut |
| Response Time | 7ms (with OD function on) |
| Refresh Rate | 100 Hz |
| Resolution | 1920 x 1080p |
| Wall Mount Standard | Yes |
| Speaker | 2W/4Ω |
| Connectivity | HDMI 2.0 / VGA |
| Power | Adapter 24W (12V 2A, DC5.5 x 2.1) |
| Operating Temperature | 0°C~40°C |
| Dimension | with Stand ( W x H x D) 494.4 x 370.1 x 138.2mm |
| Weight | Net Weight with Stand 2.3 Kg |
PC Power PCGM22 monitor comes with a 21.45" IPS FHD display that enjoys stunning visuals and accurate colors. This monitor has a 2mm bezel borderless design that gives you an immersive viewing experience. This monitor features blue light shift and flicker-free technology for comfortable viewing, so you can work for long hours. It also has built-in 2W/4Ω speakers for clear audio without external devices.